Under 6’s 

Felix Bolt
Seb Cox
Sophie Devlin
Maaka Fleming
Finlay Forrest
Archie Freeman
William Husheer
Noa Larsson
Edmond Mawdsley
Benji McLeod
Jensen Noble
Henry O’Hagan
Logan Ralston
Luke Theyers
Ted Thomssen
George Tucker
Samuel Van Grinsven
Louie Wall

Grayson Clark

Arlo Richens

Sidney Harrison

Nina Hamilton

 

Under 8’s – Division 1

8.1 – Tornadoes

Coach: Gavin McAuliffe/ Frederic Monnier

Sage Chater
Ollie Clarke
Xavier Horand Barnett
Zac McAuliffe
Henri Monnier
Justin-Li Moroney
Quinn Nicoll

8.2 – Beastmasters

Coach: Steve Richens

Henry Aguilar
Scout Cameron
Gustavo Marques
Oliver Pedley
Seth Richens
Davi Valle Dos Santos

Under 8’s – Division 2

8.3 – Gunners

Coach: Tua Hollebon

Max Blackbourn
Quinn Farrell
Irihapeti Hollebon
Keira Lightfoot
Kai Mewburn
Beau Pooley
Johnny Swaffield

Bram Hamilton

 

8.4 – Panthers

Coach: Sophia Lazor (Wed)/Paul Winders (Sun)

Leo Anderson
William Bartlett
Samuel Bittencourt Savi
Stanley Freeman
Igor Herrmann
Alice Jeffery
Isaac Maglaras
Olivia Van Grinsven
Robbie Winders

 

8.5 – The Blues

Coach: Rob Andrews

Logan Andrews
Tayla Burt
Cameron King
Harry Lucas
Angus McLeod
Charlotte Small
Maxwell Turnbull
Felix Wall

Keegan Clayton

 

 

8.6 – Asteroids

Coach: Walter Clarke

Deacon Bolt
Andie Clarke
Zebbie Jarvis
Enso Makuta-Brownlie
Baker Schmitz
Flynn Weber
Ruby Weber

Noah Smith

 

Under 10’s – Division 1

10.1 – Let’s get Messi

Coach: Dan Freeman

Oliver Blakey
Freddie Freeman
Felix Gimenez
Logan Harrison
Daniel Jeffery
Ollie Kirk
Luc Jacques Theron
Regan Van Leeuwen
Tristan Walker
James Weber

 

10.2 – Sharknado’s

Coach: Paul Hibbett

Oscar Burns Anderson
Conor Clarke
Liam Clarke
Fehn Cox
Flynn Hibbett
Dominic Lawn
Sam Legge
Griffin Parker
Felix Spary
Gian Sudan

 

Under 10’s – Division 2

10.3 – Blue Lightning

Coach: Blair Devlin

Dylan Avant
Caelan Briscoe
Louis Buchanan
Jahn Cameron
Madie Clay
Leo Devlin
Jack Forbes
Nate Grant
Henry Small

Harry Baker

 

10.4 – Queenstown Eagles

Coach: Julian McPike/Mick Moffatt

Samuel Bayliss
Alex Bulling
Harrison Down
Flynn Goddard
Loki Harris
Luke McKinney
Clive McPike
George Moffatt
Cooper Swaffield

 

 

 

10.5 – Queenstown Tigers

Coach: Rod Redden

Lucas Larsson
Arthur Lund
Hugo Mawdsley
Joshua Melville
Asher Mendelsohn
Aran Quinn
Nick Redden
Violet Smillie
Jessica Wilkinson

Keira Redden

 

 

 

Under 12’s – Division 1

12.1 – QT Nerds

Coach: Coach Needed

Manager: Max Blair

Oliver Battrick
Stanley Blair
Cooper Deaker
Nishil Kumar
Kyra Lazor
Ben McAuliffe
Madi McLean
Alfie Moffatt
Charlie Pearson
Cara Quinn
Lucy Sinclair
Oscar Spary
Tobias Tregidga

 

 

 

12.2

Coach: Andrew Davis

Finn Blackbourn
Raphael Conway
Pete Davis
Riley Hamilton
Mace Korani
Bayley McDonald
Tommy Nunez
William Pope
Louis Rees-Dalley
Thornton Reid
Simon Tomkins
Jack Trounce
Josh Viana

 

 

Under 12’s – Division 2

12.3 – Cyclones

Coach: Britton Dowling (Wed) / Coach Needed (Sun)

Manager: Kaz Bisset

Benjamin Baker
Olivia Bisset
Azaria Briscoe
Cybella Briscoe
Jaxon Brown
Charlie Gerard
Felix Nicoll
Cameron Spicer
Harry Waggett
Danny Waring
Harley Williams

 

 

 

12.4 – Queenstown Ballers

Coach: Akira Yoshikane/Chris Spence

Brodie Banks
Franco Bjorck
Harvey Clarke
Zachary Dixon
Charlie Fletcher
Wil Hughes
Lukas McChlery
Alex Scoles
Lochlan Spence
Ryley Topliff
Austin Tyler
Alex Yoshikane

 

 

 

 

12.5 – No Idea

Coach: Kayde Hollebon/Zane Kaihe

Jack Edwards
Hugh Hodgson
Rihari Hollebon
Keanu Kaihe
Sylvan Lawn
Harrison Lightfoot
Joshua May
Mandela Moodley
Oskar Schiele
Jack Smillie
Ricky Webster

Tom Schenk

 

 

 

Under 14’s – Division 1

14.1 – Queenstown Chiefs

Coach: Callum Pye/ Richard Pye

Jayden Andersn
William Balfour
Nicolas Cheifetz
Harvey Davies
Luca Dennison
Jan Ebbinge
Bryce Hollebon
Hugo Husheer
Cody McRae
Harry McVicar
Alfie Pye
Max Sinclair
Jagan Sudan
Todd Vermeir
Cato Williams

 

 

 

Under 14’s – Division 2

14.2 – Queenstown Giants

Coach: Joe Bailey

Oliver Bailey
Tom Bailey
Hannah Battrick
Isaac Bird
Benjamin Byers
Luke Crichton
Stefan Hall
Ted Kerr
Naomi Mitchell
Rohil Prasad
Holly Rogers
James Scoles
Elliott Tregidga

 

 

 

14.3

Coach: Archie Richie/Tobin Wilson

Joe Baker
Noah Bayliss
Mitchell Gardyne
Joel Gerard
Riley Jensen
Cameron Kennedy-Brown
Zaryd Shaw
Eric Spinola Albertini
Kane Viggers
Brooklyn Walker
Jacob Wilkinson
Caleb Witheford
Quinn Yeo

Liam Patterson

 

Under 17’s – Division 1

17.1

Coach: Tim Young (Sundays only)

Joshua Bendall
Louis Brabant
Louis Conway
Campbell Crow
Lucas Michael Daish
Finley Husheer
Benjamin May
Benjamin McDonald
Matthew Moore
Jack Pearson
Sam Rogers
Cameron Scobie
Tobin Wilson
Finley Young

Under 17’s Division – 2

17.2 – Matrix

Coach: Coach Needed

Emily Bisset
Jasmine Crichton
Taite Fletcher
Brayden Gardyne
Aidan Gordon
Elias Hanelt
Mitchell Kay
Daniel Mead
Marcus Millan
Harrison Purdon
Luke Rainbow
Linus Ritchie
Wenhao Zhang

 

 

 

Queenstown Football are proud to have the support of local businesses:

Colliers International - Queenstown
ITM Building Supplies

 

ITM Building Supplies

Pin It on Pinterest